RU LV EN Воскресенье, 11 апреля | 03:05

Новости

Календарь событий

< апрель 2021 >
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Daugavpils novadā notiks Starptautiskais tautas mākslas festivāls "Augšdaugava 2016"

16.05.2016 17:30, Daugavpils TIC

Svētdien, 22. maijā, Daugavpils novadā notiks Starptautiskais tautas mākslas festivāls "Augšdaugava 2016". Šogad pasākuma programma ir īpaša, jo veltīta trīsdesmitajai gadadienai, kopš uzsākta kustība pret Daugavpils HES  celtniecību. Festivālu kā vienmēr ievadīs svētbrīdis – dievkalpojums Spruktu Sv. Antona Romas katoļu baznīcā (sākums plkst. 10:00), uz kuru aicināti visi pasākuma dalībnieki. No plkst. 11:30 festivāla programma turpināsies  Slutišķu etnogrāfiskajā sādžā.

Smelies iedvesmu Augšdaugavā

Daugavas ielokā, etnogrāfiskajā Slutišķu sādžā, 22. maijā Daugavpils novads aicina uz tradicionālo tautas mākslas festivālu “Augšdaugava 2016”. Šogad pasākuma devīze ir “Smelies iedvesmu Augšdaugavā!” – tādēļ atnāciet un smelieties iedvesmu savai dzīvei, darbam un mīlestībai maija smaržojošos ziedos un plaukstošos zaļumos, Daugavas un strautu skanošos un saulē mirdzošos ūdeņos, daudzbalsīgās un vairākās valodās dziedātās dziesmās pāri pakalnu un lauku plašumiem, deju soļu ritmos un vijumos, krāsainu tautastērpu raibumā un tautas amatu meistaru darba augļos! 

Programmā iekļauti koncerti, izstādes, interaktīvi pasākumi, amatnieku meistarklases, sporta un izglītības aktivitātes, radošās darbnīcas un tirdziņš, arī īpaši pasākumi bērniem. Šogad pasākuma programma ir īpaša, jo veltīta trīsdesmitajai gadadienai, kopš uzsākta kustība pret Daugavpils hidroelektrostacijas  celtniecību. Tādēļ pasākumā solījuši piedalīties un to ar savu ieguldījumu bagātināt arī goda viesi - Dainis Īvāns, Nora Ikstena, Anna Rancāne un citi.
“1987. gadā tika paziņots M. Gorbačova lēmums pārtraukt HES celtniecību, kaut bija ieguldīti jau 20 miljoni rubļu. Mēs uzvarējām.” D. Īvāns.

Festivālu kā vienmēr ievadīs svētbrīdis – dievkalpojums Spruktu Sv. Antona Romas katoļu baznīcā (sākums 10:00), uz kuru aicināti visi pasākuma dalībnieki. 11:30 festivāla programma turpināsies  Slutišķu sādžā - pilnu pasākuma programmu skatīt pielikumā. Uz pasākuma vietu var nokļūt, sekojot norādes zīmēm no Daugavpils pilsētas. Automašīnas jānovieto ierādītajās stāvvietās, sekojot norādes zīmēm un pasākuma organizatoru norādījumiem.

Фестиваль народного искусства "Augšdaugava" (Фото: Г.Каминскис)

Pasākuma norises vieta – “Daugavas loki” un “Augšdaugava”

Aizsargājamo ainavu apvidus „Augšdaugava” un tā ietvertais dabas parks „Daugavas loki” ir viena no tām nedaudzām Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kas apvieno visdažādākās vērtības: tas kalpo gan reto sugu un biotopu aizsardzībai, gan izcilu ainavas vērtību, kultūrvēsturiska mantojuma, tautas tradīciju un ģeoloģiskās vēstures liecību saglabāšanai. Teritorijas vēsture radījusi unikālu daudzkultūru un daudzvalodu vidi. Aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava” ar dabas parku “Daugavas loki” ir arī Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājama dabas teritorija (Natura 2000), iekļauts arī UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

Nakšņošanas iespējas festivāla norises vietas tuvumā:


> Atpūtas vieta “Romuļki” (festivāla norises vietā)

> Kempings “Ozianna” (6 km no festivāla norises vietas)

> Viesu māja “Pie draugiem” (15 km no festivāla norises vietas)

> Brīvdienu mājas “Beibuki” (16 km no festivāla norises vietas)

Nakšņošanas vietas Daugavpils pilsētā un citviet Daugavpils novadā – meklējiet www.visitdaugavpils.lv, nakšņošanas vietas Krāslavas pilsētā vai novadā meklējiet www.visitkraslava.com

Festivāla mājaslapa www.augsdaugava.lv

Dievkalpojuma norises vieta: Sv. Antona Romas katoļu baznīca (Sprukti, Naujenes pagasts, Daugavpils novads)

Festivāla norises vieta: Slutišķu etnogrāfiskā sādža (Slutiški, Naujenes pagasts, Daugavpils novads)

Слутишки (Фото: Д. Бекере)


Фотогалерея


Карта региона