Mākslas ekspozīciju „Latgales parīziete Valentīna Zeile” un atklāto mākslas priekšmetu krājumu „Valentīnas Zeiles darbnīca”, kas veltīta novadnieces V. Zeiles personībai, šogad papildina „Zeiļu dzimtas biogrāfiska foto izstāde” un novadnieces Ģertrūdes Zeiles izstāde „Pastaiga atmiņā”. Daugavpils novada kultūrvēsturiskais mantojums atspoguļots izstādēs „Poļu kultūras mantojums Daugavpils novadā” un „Sakrālais mantojums Daugavpils novadā”, etnogrāfijas ekspozīcijā „Turīga zemnieka istaba”, „Latgaliešu sadzīves priekšmeti un darbarīki”, ārpusmuzeja ekspozīcijā „Slutišķu vecticībnieku māja”.
Pēdējos gados izveidojusies tradīcija, ka starptautiskās akcijas „Muzeju nakts” laikā Naujenes Novadpētniecības muzejs aizsāk kādu nozīmīgu projektu. 2014. gadā visi kopā sāksim gatavoties Latvijas valsts 100 gadu jubilejai, turpmāko gadu laikā piepildot „Tautas atmiņu lādi” ar atmiņām par konkrētām Latvijas vietām un ar šīm vietām saistītiem notikumiem. Akcijas mērķis ir līdz 2018. gada novembrim savākt vienkopus pēc iespējas vairāk cilvēku atmiņu, kurās parādās Latvijas vietvārdi un ar tiem saistīti notikumi, lai ar atmiņu palīdzību Latvijas kartē iezīmētu katru mūsu tēvzemes nostūri. Rakstot savu stāstu jānorāda kādā novadā, pagastā un ciemā atrodas vieta, ar kuru ir saistītas atmiņas. Stāsta beigās jānorāda savu vārdu, uzvārdu, vecumu. Visas atmiņas tiks krātas līdz Latvijas valsts 100 gadu jubilejai Tautas atmiņu lādē, kuru vērsim vaļā 2018. gadā.
- Ikkatrs tiek aicināts uz Naujenes Novadpētniecības muzeja „Atmiņu darbnīcu”. Te lielās atmiņu lādes piepildīšanā var piedalīties uzrakstot savas atmiņas ar spalvaskātu un tušu.
- Var sūtīt savas atmiņas uz e-pastu naujenesmuzejs@inbox.lv
- Var uzrakstīt mājās un atvest braucot ekskursijā uz Naujenes Novadpētniecības muzeju vai „Slutišķu vecticībnieku māju”
- Var atsūtīt ar Latvijas pasta starpniecību
- Atmiņas var būt datordrukā vai rokrakstā.
Dažādām vecuma grupām tiek organizētas izzinošas tematiskās muzeja ekskursijas – „Livonijas ordeņa viduslaiku Dinaburgas pils vēsture”, „Vecticībnieku dzīvesveids un kultūra”, „Ievērojamas personības Daugavpils novadā”, „Vakarēšanas tradīcijas Latgalē”, „Rokdarbi Daugavpils novadā” un radošas nodarbības, kurās var apgūt jaunas prasmes – apaļo tepiķīšu tamborēšanu, tējas maisiņu izšūšanu, klūgu pīšanu, piedalīties „Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanā”, pankūku darbnīcā un baudīt tēju no patvāra. Piedāvājam arī kāzu un dzimšanas dienu svinību programmas.
Darba laiks