RU LV EN Воскресенье, 11 апреля | 04:58

Новости

Календарь событий

< апрель 2021 >
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Tūrisma sezona 2014 Naujenes Novadpētniecības muzejā

29.05.2014 12:56, Daugavpils novada TIC

Naujenes Novadpētniecības muzejs pirmo reizi tūrisma sezonu uzsāk renovētajās telpās. Ir izveidots mūsdienīgais interjers, tāpēc šī gada piedāvājums ir plašs un daudzveidīgs, kurā iekļautas gan izzinošas ekskursijas, gan radošas aktivitātes, kurās līdzdarboties var ikviens.

Naujenes muzejs

Mākslas ekspozīciju „Latgales parīziete Valentīna Zeile” un atklāto mākslas priekšmetu krājumu „Valentīnas Zeiles darbnīca”, kas veltīta novadnieces V. Zeiles personībai, šogad papildina „Zeiļu dzimtas biogrāfiska foto izstāde” un novadnieces Ģertrūdes Zeiles izstāde „Pastaiga atmiņā”. Daugavpils novada kultūrvēsturiskais mantojums atspoguļots izstādēs „Poļu kultūras mantojums Daugavpils novadā” un „Sakrālais mantojums Daugavpils novadā”, etnogrāfijas ekspozīcijā „Turīga zemnieka istaba”, „Latgaliešu sadzīves priekšmeti un darbarīki”, ārpusmuzeja ekspozīcijā „Slutišķu vecticībnieku māja”.

Pēdējos gados izveidojusies tradīcija, ka starptautiskās akcijas „Muzeju nakts” laikā Naujenes Novadpētniecības muzejs aizsāk kādu nozīmīgu projektu. 2014. gadā visi kopā sāksim gatavoties Latvijas valsts 100 gadu jubilejai, turpmāko gadu laikā piepildot „Tautas atmiņu lādi” ar atmiņām par konkrētām Latvijas vietām un ar šīm vietām saistītiem notikumiem. Akcijas mērķis ir līdz 2018. gada novembrim savākt vienkopus pēc iespējas vairāk cilvēku atmiņu, kurās parādās Latvijas vietvārdi un ar tiem saistīti notikumi, lai ar atmiņu palīdzību Latvijas kartē iezīmētu katru mūsu tēvzemes nostūri. Rakstot savu stāstu jānorāda kādā novadā, pagastā un ciemā atrodas vieta, ar kuru ir saistītas atmiņas. Stāsta beigās jānorāda savu vārdu, uzvārdu, vecumu. Visas atmiņas tiks krātas līdz Latvijas valsts 100 gadu jubilejai Tautas atmiņu lādē, kuru vērsim vaļā 2018. gadā. 

Atmiņas var būt dažādas. Atmiņu lādē vietas pietiks visām - gan tām, kurās cilvēki atminas kā bērnībā Daugavpils novada Naujenes pagasta Lociku ciemā kopā ar Buļu puišiem braukuši ar pašdarinātām ragavām no Mutuļu kalna, gan tām, kā Daugavpils novada Višķu pagastā tika izveidots pirmais sovhoztehnikums Latvijā. 
Kā var iesaistīties projektā?
  •   Ikkatrs tiek aicināts uz Naujenes Novadpētniecības muzeja „Atmiņu darbnīcu”. Te lielās atmiņu lādes piepildīšanā var piedalīties uzrakstot savas atmiņas ar spalvaskātu un tušu.
  •   Var sūtīt savas atmiņas uz e-pastu naujenesmuzejs@inbox.lv
  •   Var uzrakstīt mājās un atvest braucot ekskursijā uz Naujenes Novadpētniecības muzeju vai „Slutišķu vecticībnieku māju”
  •   Var atsūtīt ar Latvijas pasta starpniecību
  • Atmiņas var būt datordrukā vai rokrakstā.

Dažādām vecuma grupām tiek organizētas izzinošas tematiskās muzeja ekskursijas – „Livonijas ordeņa viduslaiku Dinaburgas pils vēsture”, „Vecticībnieku dzīvesveids un kultūra”, „Ievērojamas personības Daugavpils novadā”, „Vakarēšanas tradīcijas Latgalē”, „Rokdarbi Daugavpils novadā” un radošas nodarbības, kurās var apgūt jaunas prasmes – apaļo tepiķīšu tamborēšanu, tējas maisiņu izšūšanu, klūgu pīšanu, piedalīties „Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanā”, pankūku darbnīcā un baudīt tēju no patvāra. Piedāvājam arī kāzu un dzimšanas dienu svinību programmas.

Darba laiks

Naujenes Novadpētniecības muzejs
Pirmdiena – piektdiena no plkst. 8.00 – 17.00
Sestdienās, svētdienās, kā arī svētku dienās jāpiesakās iepriekš
Slutišķu vecticībnieku māja
Trešdiena – svētdiena no plkst. 10.00 – 19.00
Pirmdienās, otrdienās, kā arī svētku dienās jāpiesakās iepriekš
Zvaniet:
mob. tālr. + 371 26532508, + 371 29468988 vai +371 654 71321
Rakstiet:
e-pasts: naujenesmuzejs@inbox.lv 
 evita.kusina@inbox.lv
Nāciet:
Skolas iela 1, Naujene, Naujenes pagasts, Daugavpils novads
Uzziniet vairāk:
www.naujene.lv (skat. sadaļa Naujenes Novadpētniecības muzejs) vai http://facebook.com/Naujenesmuzejs 

Фотогалерея


Карта региона